Předškoláček

 
Tato stránka milí předškoláci je především pro vás.  Budete si zde opakovat a procvičovat to, co jste se s paní učitelkami doposud naučily. Protože se vám škola blíží a brzo z vás budou velcí školáci, je potřeba, abychom se na to společně připravili. A protože si o tom nemůžeme povídat tady ve školce, zkusíte si udělat PŘEDŠKOLÁČKA doma.
 
Každý týden vybereme nějaké "úkoly", které si budete moci s maminkou, tatínkem, nebo i samy, když to zvládnete, procvičovat.
Už nyní pro vás shromažďujeme nápady na zajímavé činnosti, které jak doufáme, vás budou bavit a budete je dělat s radostí. 
 
Vašim prvním velkým úkolem bude, zkusit rodičům doma s něčím pomoci - utřít prach, vysát, vyklidit myčku, ale určitě maminka ocení i pomoc s obědem, nebo večeří.  Kluci mohou taťkovi pomoct třeba v dílně, nebo při jiných klučičích pracech, ke kterým vás pustí. Určitě jim tím uděláte velikou radost.  
 
 
Naši úžasní předškoláčci, pro vyplnění vašeho volného času a hlavně pro přípravu do školy, vám posíláme pár nápadů, co byste si mohly zkusit doma vypracovat. Poproste maminku, nebo taťku ať vám úkol přečtou a s chutí do toho. Pokud nemáte doma tiskárnu - nevadí, můžete si ho za pomoci rodičů překreslit na papír. A protože se nám blíží Velikonoce - tématem jsou právě tyto krásné jarní svátky.
 
 
 
Teď něco hlavně pro kluky, ale vy holčičky se můžete koledu naučit samozřejmě taky:)
 
 
Vy kluci, poproste  tatínky, aby s vami upletli, nebo vám koupili pomlázku a nezapomeňte vyšlehat maminku. Aby byla pořád tak mladá a krásná. Odměnou vám určitě bude malovaná kraslička a nějaká dobrota.
 
 
      
 
 
 Ahoj předškoláci, tento  týden si budeme povídat o jaru. Vašim úkolem bude, naučit se básničku o jaru a vyberte si alespoň dva úkoly, které jsme pro vás na tento týden připravily. 
 
SLUNCE PÁLÍ
 
Slunce pálí, jaro je tu, 
kytička se hlásí k světu.
Tak tady jsem, mámo Země,
všechno hlady proudí ke mně.
Chystej deště, velká horka, 
housátka se koupou z dvorka.
Kytičky se hlásí k světu,
slunce pálí , jaro je tu.
 
Co vidí jarní sluníčko ČG.pdf (288963) - rodiče, zkoušejte doma s dětmi vytleskávat jakákoliv slova. Můžete si zahrát hru a vytleskávat společně s dětmi, schválně dělat chyby a děti vás budou opravovat.
 
MG polohové vztahy (002).jpg (77517) - můžete s dětmi vyzkoušet i  položením jakýkoliv předmětů či obrázků vedle sebe na podložku, či jako kreslený diktát... např. nakresli sluníčko - vedle sluníčka nakresli mráček - pod sluníčko nakresli modrou kytičku- vedle modré kytičky nakresli žlutou - mezi modrou a žlutou kytičku nakresli berušku, vpravo od žluté kytičky nakresli motýla.... atd..... co vás zrovna napadne.
 
 
 
 
 
Ahoj děti, opět vás po týdnu zdravíme ze školky a máme pro vás hádanku... Schválně jestli uhodnete o kom je?
 
 Nejsem žádná krasavice,
 na nose mám bradavice.
 Straším mámy, straším děti,
 skvěle létám na koštěti. 
 
Uhodli jste??? Pokud ne, máme pro vás ještě jednu nápovědu....  Začíná na písmeno Č........... teď už určitě všichni víte....Ano je to ČARODĚJNICE.
 
A víte, jaké nosí Čarodějnice šaty?  A jakých zubů má v puse nejvíce?  Co má Čarodějnice na hlavě?  A jaký je její dopravní prostředek? 
Pokud jste zodpověděly všechny naše otázky, můžete si zkusit čarodějnici vyrobit. 
 
Určitě doma najdete ruličku od toaletního papíru... A jak by vypadal váš pokolíček bez čarodějnice? Určitě smutně a to nesmíte dopustit.. Tak ruličky do ručky a jdeme na to.... Tady máte pár nápadů.....
 
       
 
Kampak letí čarodějnice? 
 
 
 
Čarodějnice jsme si vyrobily, na koštěti se proletěly, tak si zkusíme zatancovat společně s čarodějnicí....
 
 
 
 
 
Nejprve mu život dala, pak své dítko kolébala. Učila ho první krůčky, hladívala jeho ručky. Teď , když umí každou hlásku, na oplátku vrátí lásku..... Víte děti o kom je hádanka????
 
No přece o mamince... a my zkusíme mamince kytičku nakreslit... Spojte čarou čísla jak jdou postupně za sebou a vybarvěte obrázek
dokresli srdíčka pro maminku
 
 
a vybarvi počet srdířek, jaké Ti udává číslo 
 
 
Teď pro vás máme jeden těžký úkol, u kterého budete potřebovat pomoc tatínka, staršího sourozence, nebo babičky. Poproste je, aby vám dali bavlnku na vyšívání, jehlu a na papír vám jehlou vyznačili dírky. Vaším úkolem bude vyšívat srdíčko podle návodu na obrázku.
 
 
Až budete mít volnou chvíli, zahrajte si s rodiči, hadí hru....
 
 
 
Naši milí předškoláci, tento týden si budeme povídat o zvířátkách. Jak o zvířátkách domácích, tak o zvířátkách, které žijí v ZOO.
 
Poslechni si písničku a zkus se jí naučit... O kterých zvířátkách se v písničce zpívá? Zkus je všechny spočítat a nakreslit. 
 
 
 
Poproste rodiče a společně si přečtěte malované čtení. Rodiče budou číst a vy budete číst obrázky...
 
 
 
 
 
 
 
Vyber si nějakou omalovánku v sekci PRO KLUKY A HOLKY a vybarvi ji. Dej si záležet a dávej pozor ať nepřetahuješ.
 
Už sem moc těšíme, až nám některé úkoly, které vám sem dávame přinesete ukázat, nebo pošlete emailem....
 
Mějte moc hezký týden i když bude asi trošku deštivý. O to víc můžete vyrábět, učit se básničky, zpívat a dělat pracovní listy....
 
 
Milí předškoláčci,
 
tento týden si spolu budeme povídat o dopravě a dopravních prostředcích. Spousta z vás nám posíláte fotografie a videa ze svého výletování. Někteří z vás na svůj výlet vyrážíte autem, jiní vláčkem, autobusem. Někdo spojí svůj výlet se sportovním výkonem a na výlet se vydá na kole, koloběžce nebo pěšky. Máme radost, když vidíme, že už většina z vás zvládne jízdu na kole bez přídavných koleček. Za to milé děti máte od nás velkou pochvalu. Dávejte na sebe na výletech veliký pozor a nezapomeňte dodržovat pravidla silničního provozu.
Pokud se vydáte na výlet autobusem, máme pro vás jednoduchou písničku, kterou se s mamkou a taťkou jistě zvládnete naučit.
 
PÍSNÍČKA autobus.docx (98705) - písnička na melodii prší prší
 
Při cestě autobusem nebo autem si s mamkou a taťkou můžete dávat jednoduché hádanky. Zkuste i vy nějaké hádanky pro rodiče vymyslet, jistě to hravě zvládnete.
 
 
Pokud si budete chtít pěkně zacvičit a zatančit, posíláme vám odkaz na písničky Míši Růžičkové
 
 
Myslíme si, že po výletování a tancování byste si mohli odpočinout u omalovánek.
 
 
Jestliže si myslíte, že omalovánky jsou pro vás moc jednoduché, zkuste si s tatínkem vyrobit papírovou lodičku. Některý taťka to jistě hravě zvládne bez návodu, jinému posíláme odkaz.
 
 
A komu by nestačila lodička, může se pokusit o parník
 
 
 
Také byste si mohli vyzkoušet, jak dobrá máte ouška a jestlipak poznáte dopravní prostředky podle zvuku. 
 
 
 
 
 
 

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY - INFORMACE

POKUD NĚKDO Z DĚTÍ JEŠTĚ NEMÁ ŠKOLNÍ AKTOVKU, NAHLASTE NÁM V MŠ, POKUSÍME SE VÁM NĚJAKOU ZAPŮJČIT, NEBO SI MŮŽETE SAMI PŮJČIT OD NĚKOHO Z KAMARÁDŮ.
 
 
 
Protože velká většina z vás děti již dochází do mateřské školy, opět máme PŘEDŠKOLÁČKA!!!!!!!!! 
 
I nadále však budeme vkládat nějaké úkoly a pracovní listy, které si budete moci vypracovat. 
 
Tento týden předškoláci si vypracujte úkoly, které máte připravené v sekci Kluci a holky z naší školky. Protože budete mít v pondělí svátek, můžete si vyzdobit pokojíček balónky, společně s rodiči si zasoutěžit a vybarvit omalovánky.
 
I když ... dva úkoly pro vás přeci jenom máme.... Povídejte si s rodiči podle obrázků, v které zemi se děti narodily, kde se svou rodinou žijí a v čem se liší od nás a vybarvěte si omalovánku.
 
      
 

 
Milí předškoláci,
 
my všichni tady ve školce se již pilně chystáme na váš velký den, který se nám kvapem blíží. 
A protože někteří z vás do školky nyní nedocházejí, nahrály jsme pro vás písničky, které bychom byly rády, abyste se naučily. Poproste mamku, nebo taťku, aby vám písničky pouštěli a můžete si je společně zpívat.
Věříme, že to zvládnete....