Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Berušky

Berušky

Logo - Třída Berušky

Třídní pedagogové: Klára Sedláčková, Nicola Guzyová

Asistent pedagoga: Eva Sarková Jerieová

Mobilní telefon: 730 546 424

E-mail: berusky@msvetrov.jicin.cz

Provoz třídy: 7:00 - 16:30

Charakteristika třídy - školní rok 2022/2023

Věk Počet dětí
2-3 roky 0
3-4 roky 11
4-5 let 8
5-6 let 4
6-7 let 2

 

„BERUŠKY“

 

JSME BERUŠKY ŠIKULOVÉ, UČÍME SE VĚCI NOVÉ,

NESTAČÍ NÁM TO, CO VÍME, VŠEMU RYCHLE ROZUMÍME.

BERUŠKY, BERUŠKY, RÁNO PŘÍJDEM SEM, VÍTÁME, SLAVÍME KAŽDÝ NOVÝ DEN.

 

Třída Berušek se nachází v prvním patře pravého křídla budovy.

V letošním roce je do třídy zapsáno 25 dětí, z toho 12 holčiček a 13 kluků (dva chlapci se speciálními vzdělávacími potřebami).

Naše třída je vybavena samostatnou šatnou a hygienickým zařízením. Nábytek dostatečně vyhovuje potřebám dětí. Stolečky se židličkami jsou svojí velikostí uzpůsobeny všem věkovým kategoriím. Dětem je k dispozici dostatečné množství didaktických pomůcek, hraček, výtvarných potřeb, tělovýchovného náčiní, s ohledem na jejich věk, pohlaví a různorodých zájmu. Vybavení třídy je v průběhu roku doplňováno hračkami a učebními pomůckami dle aktuálních potřeb dětí. Práce dětí jsou vystaveny v šatně a na chodbě v 1.patře. Děti se podílejí na výzdobě prostor mateřské školy. Na nástěnce v šatně je k dispozici Třídní vzdělávací plán na dané období a aktuální informace o dění ve třídě a v mateřské škole.

NA ČEM NÁM VE TŘÍDĚ OPRAVDU ZÁLEŽÍ?

Tento rok máme ve třídě více malých dětí okolo 3 let věku, a proto klademe důraz na co největší stmelení kolektivu, klidné bezproblémové integrace, dodržování pravidel třídy a osvojení si základních hygienických potřeb.

Ve třídě spolu vždy začneme komunikaci veselým pozdravem, nezapomínáme na poděkování a slovíčko prosím, pokud potřebujeme od druhého pomoci.

  • Naším cílem je děti vést k co největší samostatnosti v sebeobslužných činnostech (hygiena, oblékání, uklízení hraček) a vnímat upřímnost, laskavost a vzájemnou pomoc jako běžné základní rysy každého z nás.
  • V Beruškách si uvědomujeme, že každé dítě má svoji výjimečnost, a proto klademe důraz na individuální přístup a motivaci v dovednostech, kterými dítě vyniká a opravdu ho baví.
  • Vše, co se učíme si také názorně ukážeme, prozkoumáme, osaháme, ochutnáme a prožijeme.
  •  Ve třídě se zaměříme na důležitost přírody a využijeme k tomu rozlehlou školní zahradu, kterou budeme prokládat pravidelnými procházkami v přilehlém lese.
  • Naším cílem je, aby děti do školky chodily s úsměvem, nadšením pro další den, touhou vzdělávat se formou hry a nové dovednosti, návyky a znalosti volně zapojily do běžných dnů.
  • Pro přípravu předškoláků na budoucí školní docházku má třída Berušek každý čtvrtek od 13:00 – 13:45 kroužek „PŘEDŠKOLÁK“.
  • Klademe důraz na komunikaci a vzájemnou pomoc. Proto je pro nás vztah s rodiči opravdu důležitý a vždy se snažíme o společnou důvěru a pozitivní spolupráci.
  • V průběhu celého roku plánujeme různé akce a aktivity o kterých vás průběžně informujeme na nástěnce v šatně třídy i webových stránkách školy.