Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Naše MŠ > Charakteristika

Charakteristika

Mateřská škola Větrov vznikla jako samostatný právní subjekt 1. 1. 2003, na základě rozhodnutí Rady města Jičína. Nachází se na okraji města, nedaleko průmyslové zóny.

Od května 2015 byl tento subjekt rozšířen o další místo poskytovaného vzdělávání. Obě pracoviště mateřské školy jsou v těsném sousedství a mají společné dvě školní zahrady.

V hlavní, nově vystavěné budově se nachází čtyři třídy, ve kterých je poskytováno vzdělávání dětem ve věku 2-7 let. Všechny třídy jsou bezbariérové a umožňují vzdělávání i dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Celodenní stravování zajišťuje školní jídelna.

Původní budova mateřské školy (nyní odloučené pracoviště), je dvoutřídní. Poskytuje vzdělávání dětem ve věku 2 -7 let a dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, pro které je zde zřízena speciální třída. Dětem je poskytována speciálně pedagogická péče, fyzioterapie, terapie chirofonetiky, neurovývojové a bazální stimulace. Nejen pro děti SVP je zde zřízena relaxační místnost typu snoezelen. Stravování dětí zajišťuje školní jídelna-výdejna. Strava je dovážena z hlavní budovy.

Obě mateřské školy mají společné dvě zahrady. Vstupní zahrada je vybavena dvěma pískovišti, pružinovými houpadly, kolotočem, balanční lávkou, kreslícími tabulemi, lanovou pyramidou, multifunkční herní sestavou, houpačkou, skluzavkou a odpočinkovou zónou s lavičkami, mlhovištěm a smyslovým chodníkem. Pro environmentální výchovu mají děti k dispozici hmyzí hotel, záhony pro pěstování bylin, ovoce a zeleniny a vrbové domečky.

V případě příznivého počasí je k výchovně vzdělávacím činnostem často využívána venkovní učebna. Nejen k týmovým hrám slouží hřiště s umělým povrchem. K dispozici je i velké množství koloběžek, odstrkovadel a tříkolek.

Za budovou mateřské školy byla v roce 2019 nově vybudována přírodní zahrada. Dominantou je velké indiánské týpí s ohništěm a uměle vytvořené kopce, poskytující dětem další možnosti pro hru a pohyb. Část zahrady je vyhrazena pro pěstování jedlých plodů (maliny, kanadské borůvky, angrešt a rybíz) a ovocných stromů. Nachází se zde též divoká louka, další hmyzí hotel a gabion pro bezobratlé živočichy.