Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Naše MŠ

Naše MŠ

Mateřská škola Větrov, Hradecká 898, Jičín vznikla jako samostatný právní subjekt 1. 1. 2003, na základě rozhodnutí Rady města Jičína. Nachází se na okraji města nedaleko průmyslové zóny.

Od 1. 5. 2015 byl tento subjekt rozšířen o další místo poskytovaného vzdělávání Mateřská škola Větrov, Jičín, Křižíkova 1288. Obě mateřské školy jsou v těsném sousedství a mají společnou školní zahradu.

Fotografie - školka

MŠ Větrov, Jičín, Křižíkova 1288

Čtyřtřídní mateřská škola poskytuje vzdělávání dětem od 2 - 7 let. Všechny třídy jsou bezbariérové a umožňují vzdělávání dětem dvouletým i dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Celodenní stravování je zajištěno ve Školní jídelně.

MŠ Větrov, Jičín, Hradecká 898

Mateřská škola je dvoutřídní. Poskytuje vzdělávání dětem od 2 - 7 let a dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Pro děti s SVP je zde zřízena speciální třída. Dětem je poskytována speciálně pedagogická péče, terapie chirofonetiky, bazální stimulace, fyzioterapie. Nejen pro děti SVP je zde zřízena relaxační místnost typu snozelen.

Stravování dětí zajišťuje školní jídelna - výdejna. Strava je dovážena ze školní jídelny MŠ Větrov, Křižíkova 1288.

Obě mateřské školy mají společné 2 zahrady. Vstupní zahrada je vybavená sportovním nářadím a náčiním (dvěma pískovišti pro starší a mladší děti, pružinovými houpadly, kolotočem, balanční lávkou, nástěnnými tabulemi, lanovou pyramidou, multifunkční herní sestavou, balančními prvky, houpačkou, skluzavkou a odpočinkovou zónou s lavičkami), mlhovištěm, hmatovým chodníkem, hmyzím hotelem, záhony pro pěstování bylin, ovoce a zeleniny, venkovní učebnou - altánem a hřištěm na týmové hry - fotbal, florbal, vybíjená... Děti mají k dispozici velké množství kolobežek, odstrkovadel a tříkolek.

Přírodní zahrada za budovou mateřské školy disponuje velkým indiánským Teepee a ohništěm. Čtyři uměle vytvořené kopce poskytují dětem další možnosti pro hru. Jedním z nich prochází tunel, další jsou spojené balanční lávkou a jeden kopec je určen pro sáňkování a bobování dětí v zimním období. Na zahradě jsou též umístěny divoké kořeny, skluzavka, menší horolezecká stěna a dřevěný domeček.

Na zahradě je prostor pro pěstování malin, kanadských borůvek, angreštu a rybízu. Jsou zde vysázeny ovocné stromy - jabloně, třešeň, meruňka a broskev. V zadní části zahrady je prostor pro divokou louku, hmyzí hotel a gabion pro bezobratlé živočichy.